חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
טיפים לניקוי נכון של הפרקט

גל ליטוש: טיפים לניקוי רצפת פרקט

על מנת לשמר את היופי ואת המראה של הפרקט חשוב מאוד לנקות אותו באופן שגרתי ולא לאפשר ללכלוך ונוזלים להצטבר על הריצוף, היות ואלו עלולים לגרום נזק קבוע. אז איך בעצם עושים את זה? הכנו עבורכם טיפים והמלצות שיסייעו לכם!

מהו תהליך הניקוי המומלץ לפרקט?

הניקוי השגרתי של הפרקט מורכב משני סוגי ניקוי: ניקוי יבש וניקוי לח-ניגוב:

הניקוי היבש הוא תהליך חשוב לשמירה על הפרקט. לכלוך יבש כמו: חול, שיער, אבק וחלקיקים אחרים, גורמים לשחיקה של הפרקט, בעיקר כאשר דורכים על הלכלוך היבש. החול הוא למעשה האויב הגדול ביותר של הפרקט – אחרי מים כמובן. את הניקוי היבש ניתן לבצע על ידי שאיבה שגרתית (או לטאטא). אחת ליום\יומיים בבית, או אם מדובר במקום עם תנועה מרובה (כמו בית עסק) אז פעם או פעמיים ביום. כמובן שיש חשיבות למיקום, למשל סלון בבית עם יציאה לחצר ידרוש ניקוי תכוף יותר מאשר פרקט בחדר השינה.

טיפ: אם מלכלכים פחות מנקים פחות. אחת מהאופציות לשמירה של הפרקט בבית הפרטי, היא הורדת נעליים לפני הכניסה לבית. הניקוי יהיה פחות תכוף והפרקט יחזיק שנים רבות יותר מאשר פרקט שדורכים עליו עם נעליים.

ניקוי לח-ניגוב מומלץ לבצע לפחות פעם בשבוע בבית פרטי או אחת ליום בשטח מסחרי, חנות, משרד וכו'. על מנת לבצע ניקוי זה מומלץ להשתמש במעט מאוד מים, המטלית צריכה להיות לחה בלבד ולא רטובה. על מנת לשלוט בכמות הנוזלים מומלץ להשתמש במגב מיוחד עם מיכל נוזל (SprayMop) המאפשר התזה של חומר ניקוי תוך כדי עבודה. למי שאין מגב כזה, אפשר להשתמש בחצי דלי מים (תמיד כדאי להשתמש בחצי/רבע דלי, גם פחות כבד וגם אם יישפך, ניתן יהיה למנוע נזק לפרקט) ולתוכו לשפוך בין רבע לחצי כוס חומר ניקוי מרוכז לכל סוגי הפרקט. לאחר מכן טובלים מטלית וסוחטים אותה קלות עד שהיא לחה (לא רטובה לגמרי) ובאמצעותה מנגבים את הפרקט.

טיפ: על מנת לחסוך בתכשיר ניקוי, ולקבלת תוצאה טובה ונקייה, לאחר ניקוי של 20-30 מ"ר של פרקט כדאי לשטוף את המטלית תחת ברז בכיור ולא בדלי עם חומר הניקוי! כך נשמור על המים עם החומר ניקוי נקיים. באמצעות שיטה זו ניתן לנקות באמצעות רבע דלי כ-100 מ"ר של פרקט.

פעם בשנה, רבעון או חודש (תלוי אם מדובר בבית פרטי, שטח מסחרי, מסעדה וכו') יש לבצע ניקוי יסודי, כזה המתבצע לרוב על ידי אנשים מקצוע באמצעות מכונת פוליש, אך ניתן לעשות גם לבד עם החומרים המתאימים וללא מכונות משוכללות.

מה ההבדל בניקוי פרקט בגימור לכה ושמן?

באופן כללי, ניקוי פרקט בגימור לכה נחשב לקל יותר, היות ומדובר בציפוי אטום לרצפה. גימור שמן לעומת זאת הוא 'סופג' ולכן נחשב מעט יותר קשה לניקוי – ורגיש יותר לחומרי ניקוי לא מתאימים כמו מסירי שומנים, חומרים בעלי חומציות גבוהה וכן הלאה.

קיימים בשוק תכשירי ניקוי המיועדים לפרקט בגימור שמן שעלולים בריכוז גבוה לגרום להחלקה, יש חומרים הנמכרים ברשתות השיווק תחת הכותרת "חומר ניקוי לפרקט" המכילים פולימרים (וקס אקרילי), וקס + מי שטיפה שיוצרים שכבות וקס כהה (לכלוך) שניתן להסירם אך ורק באמצעות פוליש! לכל גימור יש את חומר הניקוי המתאים לו' לכן חשוב מאוד להתאים את חומר הניקוי לסוג הפרקט. 

מזמינים אתכם לבקר בחנות שלנו ולהינות ממוצרים מותאמים לפרקט שלכם, לסוג הגימור ממעבדות הייצור של ברגר סיידל.

גל ליטוש: טיפים לניקוי רצפת פרקט

לניקוי של פרקט בגימור לכה נשתמש בחומר ייעודי (Brilliance Cleaner L94) ולניקוי של פרקט בגימור שמן/וקס נשתמש בחומר ייעודי לפרק בגימור שמן (Brilliance BioSoap). כיום פותחה גם טכנולוגיה לחומר ניקוי עם דרגת חומציות מאוזנת המתאים לכל סוגי הגימור, לכה, שמן ושמן וקס. זהו החומר המושלם לאלו שאינם בטוחים איזה סוג גימור יש להם בפרקט. המוצר מנקה את הפרקט ביעילות רבה ושומר עליו.

לסיכום

אנחנו בחברת 'גל ליטוש' מאמינים שניקוי וטיפוח הפרקט צריך להיות שגרתי ולכן עליו להיות פשוט וקל מאוד לביצוע. שאיבה, ניגוב וזהו! ללא צורך במכשירים מיוחדים שתופסים מקום במחסן. אם נשמור על שגרת ניקוי קבועה נקבל רצפת פרקט יפה ונקייה וגם נאריך את משך הזמן לפני הצורך בטיפול יסודי וגימור מחדש.

נגישות

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
הי, איך תרצה שנעזור?