חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כיצד לשמור על ריצוף עץ ופרקט – ומתי כדאי לחדש?

אנשים רבים בוחרים לרצף את ביתם ברצפת פרקט או ריצוף עץ, היות ומדובר בסגנון מיוחד ויפה שאין שני לו. ריצוף הפרקט משרה אווירה ביתית וחמימה, מגע נעים לדריכה ומשדר יוקרה. אבל חשוב מאוד לדעת כיצד לטפל ולתחזק את הפרקט, על מנת לשמר אותו לאורך זמן. אז איך בעצם עושים את זה?

שריטות

רצפת הפרקט רגישה לשריטות. על מנת למנוע שריטות, כדאי לבחור ריהוט נכון, או להניח משטח הפרדה בין הריהוט לבין הפרקט, כמו שטיח למשל. דוגמה נוספת היא שימוש בכיסאות משרדיים עם גלגלי סיליקון, אשר לא יותירו שריטות. אך אם בכל זאת נשרט הפרקט, ניתן להשתמש בחומר ייעודי למילוי החריצים.

במידה ומדובר בשריטות עמוקות, אשר לא ניתן למלא באמצעות חומר מילוי, צריך להחליף את הלוח הפגום – לעיתים אף ניתן לתקן את הלוח באמצעות ליטוש, מילוי וגימור מחדש.

טיפ חשוב: כאשר מחליטים להרכיב ריצוף פרקט בבית או במשרד, כדאי ואף רצוי לקנות מספר חבילות נוספות. אם תעשו זאת, יהיה קל יותר לתקן בעת הצורך, שכן בשל ריבוי המוצרים בשוק קשה מאוד לאתר את הסוג המדויק של הפרקט.

נזקי רטיבות

כמובן שמומלץ לנסות ולמנוע נזקי רטיבות מבעוד מועד, ניתן לעשות זאת על ידי שטיפה באמצעות מטליות לחות וחומרים ייעודים, מבלי לשפוך מים על הפרקט כפי שנהוג ברצפות שיש וקרמיקה. 

לפעמים הנזק נגרם כתוצאה מטעות אנוש או תאונה ואין לנו שליטה על כך. במקרה כזה, מומלץ להחליף את הלוחות הפגומים בלבד אם יש לנו גישה ללוחות מאותו סוג, אם לא, ניתן לחדש את הפרקט, ולבצע גימור מחדש בגוון דומה לשאר הריצוף ובכך לחסוך החלפה של כל לוחות הפרקט.

תחזוקה של ריצוף הפרקט

על מנת לתחזק ולנקות את ריצוף הפרקט, מומלץ להשתמש בחומרים ייעודים. בשום אופן לא להשתמש בחומרים המיועדים למשטחים אחרים! חומרים אלו עלולים לגרום נזק לעץ. לניקיון הפרקט מומלץ להשתמש במטלית לחה, חומר ניקוי המיועד לסוג הפרקט שלנו, ולא לתת לנוזלים שנשפכו לשהות על הריצוף – היות וזה עלול להשאיר כתמים ולגרום לנזק.

פרקט עץ מלא ניתן ומומלץ לחדש כל מספר שנים, על ידי ליטושו וצביעתו מחדש. חובה להשתמש בחומרים מקצועיים בלבד ומומלץ שהחידוש יבוצע על ידי אנשי מקצוע מנוסים.

האם כדאי ללטש ולחדש פרקט עץ?

תהליך הליטוש וגימור מחדש הוא לרוב מהיר יותר, פשוט יותר וזול יותר, ויכול לחסוך לכם הרבה זמן וכסף. ככל שמדובר בשטח יותר גדול, כך יותר משתלם לחדש את הריצוף מאשר להחליפו. ישנם מספר משתנים שצריך להתחשב בהם כאשר מחליטים לחדש את ריצוף הפרקט – כמו גיל הריצוף, רמת הנזק, נזקי רטיבות, נגישות ללוחות חלופיים וכו'. במקרה של התרחבות הפרקט, ניתן לבצע פירוק של לוחות והרכבה מחדש, כך שלא יהיה צורך בהחלפה של הריצוף.

בשורה התחתונה – כדאי ורצוי לחדש ריצוף עץ ופרקט מאשר לקנות חדש! אם אתם מעוניינים בחידוש, ליטוש, גימור מחדש, פירוק רצפות עץ וחומרי תחזוקה לפרקט ורצפות עץ, צרו קשר עוד היום עם הצוות האדיב והמקצועי של חברת 'גל ליטוש' ואנו נסייע לכם בכל החלטה שתבחרו!

נגישות

צרו איתנו קשר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם.
  • שדה זה מיועד למטרות אימות ויש להשאיר אותו ללא שינוי.
הי, איך תרצה שנעזור?