ליטוש יסודי וגימור מחדש לפרקטים

ליטוש יסודי וגימור מחדש

רצפות פרקט, איכותיות עם גימור עמיד ככל שיהיה, לא מחזיקות לנצח, גם אם בוצעה תחזוקה ראויה ושגרתית. כאשר מגיע הרגע הבלתי נמנע בו הגימור נשחק, ונוצרים כתמים אפורים, שריטות ושפשופים שלא ניתן להסיר, סימן שהגיע הזמן לבצע ליטוש יסודי וגימור מחדש, ובכך לחסוך את העלות היקרה והמיותרת של החלפת הפרקט. התהליך גם מאפשר הענקת גוון שונה מזה של הרצפה המקורית, וגימור שונה באמצעות שמן או לכה.

כיצד מתבצע התהליך?

תהליך הליטוש היסודי וגימור מחדש כולל מספר שלבים. תחילה, נבצע בדיקה של הרצפה על ידי זיהוי סוג העץ (אלון, אורן, טיק וכן הלאה), עובי שכבות העץ ובדיקה כללית של מצב הרצפה: האם יש לוחות עץ רופפים שאינם מודבקים? האם קיימת רטיבות? לוחות חסרים או שבורים?

לאחר בדיקה מקיפה של הפרקט, עוברים לשלב תיקון הפגמים: מילוי חריצים ומרווחים, חיזוק, הדבקה או החלפת לוחות פגומים שניזוקו מרטיבות או נזק אחר ואינן ניתנים יותר לחידוש.

טיפ: מומלץ מאוד כאשר מתקינים פרקט חדש לרכוש חבילה נוספת ('ספייר') של הפרקט ולשמור, כך שאם בעתיד יהיה צורך בהחלפת לוחות, לא יהיה קושי למצוא את הסוג המדויק של אותן רצפות.

לאחר תיקון הפגמים, מגיע שלב ליטוש הרצפה. בשלב זה אנו עושים שימוש בטכנולוגיה הטובה ביותר כיום הנקראת 'PST'  ('פרימיום סנדינג טכנולוגי'), אשר פותחה אצל יצרן המכונות הגרמני 'LÄGLER'. באמצעות שיטה זו ניתן לבצע ליטוש מושלם במינימום זמן וללא אבק, בתהליך ידידותי לסביבה.

הליטוש מתבצע באמצעות שלוש מכונות:

  1. מכונת סרט ® HUMMEL להסרת הגימור הישן, שריטות ופגמים (ליטוש גס). 
  2. מכונת ® FLIP המשמשת לליטוש היקפים ופינות. 
  3. מכונת ® TRIO בעלת שלוש דיסקיות ליטוש, הנותנת את הגימור הסופי האיכותי.
  4. לאחר שהמשטח מלוטש לפי הסדר, באופן קפדני, ובהנחה שכבר בחרתם את הגימור הרצוי לפרקט, יש לבצע את שלב הגימור מחדש, בו אנו מיישמים שכבת ציפוי הגנה ראויה של לכה או שמן בהתאם לצרכי\בקשת הלקוח והמראה הרצוי. ישנם מספר רב של גוונים לבחירה וניתן להעניק מראה ייחודי ומרשים באמצעות הגימור הנכון, אותו נבחר ביחד עם הלקוח.

צרו קשר עוד היום עם הצוות המקצועי והאדיב של חברת 'גל ליטוש', החברה המובילה והוותיקה בישראל לליטוש, חידוש ותחזוקה של רצפות עץ, על מנת שנוכל למצוא עבורכם את הפתרון הטוב ביותר ולהציע תוכנית עבודה מותאמת אישית עבורכם!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם!